Przejdź do treści

Mecz z WMSD Warszawa

Dzień 20 marca 2018 roku zostanie na długo w pamięci wspólnoty seminaryjnej jako dzień wielkiego zwycięstwa. Kilka minut przed godziną pierwszą w południe drużyna ASD Poznań rozpoczęła bój z zespołem z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Walka była wyrównana do około 19 minuty. Wtedy po raz pierwszy na tablicy wyników pojawił się korzystny dla gospodarzy wynik 1:0. To jednak nie był koniec strzelania, a początek. Następna bramka padła z rzutu karnego, który pewnie wykorzystał kapitan drużyny kleryk Karol Raczak. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla poznańskiego seminarium. Na trybunach, a raczej przy ławce rezerwowych drużynę ASD wytrwale dopingowali księża przełożeni i ojcowie duchowni. To chyba ich obecność dodała chłopakom skrzydeł. Po zakończonym meczu był czas na wspólny posiłek oraz kawę. Klerycy z Warszawy mimo niekorzystnego wyniku wyjechali podniesionymi głowami, myśląc już o kwietniowym rewanżu.