Przejdź do treści

Mecz ASD POZNAŃ-WSD ŁÓDŹ 5-1(1-0)

Zaliczka z pierwszego meczu oraz powrót Pawła Wawrzyniaka, te rzeczy napawały optymizmem przed rewanżowym meczem  z drużyną z Łodzi. Pierwszy mecz skończył się wynikiem 3-2, więc było wiadomo , że od pierwszego gwizdka przyjezdni będą chcieli odrobić straty z pierwszego meczu. I faktycznie wraz z pierwszym gwizdkiem drużyna WSD Łódź przejęła inicjatywę, lecz z tej przewagi nie wiele wynikało. Nasza drużyna otrząsnęła się około 20 minuty kiedy Jan Cieślak nie wykorzystał dobrej okazji na otwarcie wyniku.  Pierwsza bramka padła w 32 minucie, gdy po trójkowej kontrze Dziwak-Łopatka-Pietrzak na gola zamienił ten ostatni pokonując bramkarza gości pięknym lobem. Nasza drużyna strzeliła w tej połowie jeszcze jedną bramkę, ale Jan Cieślak oddając strzał był na minimalnym spalonym.  Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1-0. W tej sytuacji goście potrzebowali do awansu trzech bramek. Po przerwie goście dalej próbowali atakować lecz po ośmiu minutach drugiej połowy było jasne kto awansuje dalej. Najpierw w 43 minucie efektownym rajdem popisał się nasz najlepszy strzelec Robert Łopatka i po minięciu bramkarza podwyższył wynik na 2-0. Po kolejnych 3 minutach było 3-0, w zamieszaniu  w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował Dawid Pietrzak precyzyjnym strzałem po długim rogu po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Nie minęły 2 minuty i mieliśmy w tym meczu 4-0. Prostopadłe podanie Damiana Kopera na bramkę zamienił Robert Łopatka. Po tym golu gra się uspokoiła i w naszej drużynie na boisko weszli Jarosław Krawczyk i Tomasz Łukaszewski zmieniając Marka Dziwaka i Jana Cieślaka. W 67 minucie było 5-0 a hat-trickiem popisał się Robert Łopatka. Gra w ostatnich minutach bardzo się rozluźniła, wprowadziliśmy kolejne zmiany (maksymalnie można wykonać 5 zmian) na boisko weszli Szymon Antczak i Piotr Hoffmann, zmieniając Damiana Kopera i Tomasza Pawelca). Zbytnie rozluźnienie w naszych szeregach skończyło się źle. Zagranie ręką w polu karnym i wykorzystana jedenastka przez zawodnika drużyny gości. Po tej bramce nic już się nie wydarzyło i mecz zakończył się wynikiem 5-1.

Podsumowując gra w meczu rewanżowym wyglądała zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu. Widać było ile Paweł Wawrzyniak daje w obronie. Gra w ataku również była lepsza było więcej czystych okazji na strzelenie bramki. Mamy nadzieję również, że to nie był ostatni mecz diakonów Radosława Ślendaka, Damiana Dudkowiaka i Roberta Łopatki, bo widać że zastąpienie ich nie będzie łatwe. Gratulujemy naszej drużynie i życzmy im sukcesu w następnych rundach.

Autor tekstu – Marek Dziwak – seminaryjny sportowiec. Wydarzenie z dnia 19.11.2015r.