Galeria / Nasi goście

Nasz wczorajszy gość, ks. Adam Przewoźny podzielił się z nami doświadczeniem tworzenia nowej wspólnoty. Dekret od ks. Arcybiskupa otrzymał w 2013 roku i w ten sposób z wikariusza stał się proboszczem nowo powstałej  parafii pod wezwaniem św. Rity. Początki, jak sam wspomina, nie były łatwe: Chciałem przede wszystkim dotrzeć do moich nowych parafian. Dzwoniłem do części z nich co tydzień i po prostu życzyłem dobrego tygodnia. W czasie kolędy wysyłałem listy do wszystkich. Niewierzących zapraszałem na rozmowę, a wierzących zachęcałem do wspólnego kroczenia ku zbawieniu – wspominał i zaznaczał, że ważne jest zaufanie Chrystusowi. – Kogo Pan Bóg wybiera, tego uzdalnia – mówił.

Bardzo istotna, jak sam zaznaczał ks. Adam, jest wspólnota: Mury bez człowieka nic nie znaczą – powiedział. – Teraz cieszę się, że w trakcie Mszy Świętej w tygodniu mam około 40 osób. W niedzielę nie mieścimy się w naszej kaplicy. Ludzie są obecni na Adoracji Najświętszego Sakramentu i innych modlitwach – skonstatował.

Na końcu ks. Adam uświadomił nas, co jest niewątpliwie najważniejsze, czego nigdy nie należy stracić z oczu, gdy podejmiemy się jakiegokolwiek wyzwania, mniejszego lub większego: Pamiętajcie, żeby zawsze mieć relację z Jezusem. Może to nic nowego, co słyszycie, ale zapewniam Was, trzymajcie się Jezusa Chrystusa – zakończył.

 

IMG_0608.JPGIMG_0610.JPGIMG_0611.JPGIMG_0614.JPGIMG_0616.JPGIMG_0617.JPGIMG_0620.JPGIMG_0623.JPGIMG_0626.JPG