Przejdź do treści

Dwumecz z WSD Łomża

Po długim oczekiwaniu, oficjalnie zostały otwarte kolejne, już XIII MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ SEMINARIÓW DIECEZJALNYCH ORAZ ZAKONNYCH. Do rozgrywek zgłosiło się 27 drużyn, w tym również Arcybiskupie Seminarium Duchowne z Poznania.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki losowania (…) Okazało się, że już na samym początku, spotkamy się z bardzo silną ekipą, która w poprzednich kilku edycjach dochodziła niemalże do samego finału. Mam tu na myśli Wyższe Seminarium Duchowne z Łomży.

Pierwszy mecz odbył się 15 listopada na boisku naszego rywala. Mogłoby się wydawać, że nasza drużyna będzie odczuwała zmęczenie po długiej podróży i odbije się to na dyspozycji. Nic z tych rzeczy! Wyszliśmy na boisko bardzo zmotywowani i głodni gry.

Rywal od samego początku postawił twarde warunki. My jednak graliśmy swoją piłkę i pod koniec pierwszej części na prowadzenie, po pięknym strzale z rzutu wolnego wyprowadził nas Robert Łopatka. W drugiej połowie gospodarze mieli wiele okazji na zdobycie gola, ale to my strzeliliśmy drugą bramkę. Ponownie na listę strzelców wpisał się nasz napastnik Robert Łopatka, który pokonał bramkarza gospodarzy po indywidualnej akcji. Do końca kontrolowaliśmy przebieg spotkania i tym samym, wywieźliśmy z Łomży niezwykle cenne dwubramkowe zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 z korzyścią dla ekipy przyjezdnej. Rzecz jasna do Poznania wracaliśmy w świetnych humorach.

Rewanż odbył się 21 listopada w Poznaniu na naszym obiekcie. Goście chcieli odrobić straty, które ponieśli na swoim boisku. My postanowiliśmy, że nie będziemy się bronić i z pełną determinacją oraz animuszem zagramy o zwycięstwo. Od pierwszych minut jedenastka z Łomży rzuciła się do obrabiania strat. Kilka razy było naprawdę bardzo niebezpiecznie, ale świetnie w naszej bramce spisywał się Radosław Ślendak. Mieliśmy swoje okazje, ale przewaga w pierwszej części była po stronie WSD Łomża. Do przerwy było 0:0. W drugiej połowie uporządkowaliśmy naszą grę i spokojnie rozbijaliśmy ataki gości. Wraz z upływem minut zyskiwaliśmy coraz większą przewagę, a ,,wisienką na torcie” był gol, strzelony na kwadrans przed końcem meczu przez niezawodnego Roberta Łopatkę, który przelobował goalkeepera gości. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.

W drużynie ASD Poznań wystąpili:

1. Radosław Ślendak (GK)

2. dk. Adrian Szafranek

3. Mikołaj Ochla

4. dk. Michał Tomiak

15. Piotr Hoffmann

16. dk. Jacek Maciudziński

Dodajmy, że opiekunem reprezentacji jest ks. Przemysław Tyblewski, a kierownikiem kl. Jakub Madajczyk.

Oznacza to, że do kolejnej rundy kwalifikuje się ASD Poznań! Dwa zwycięstwa: 2:0 na wyjeździe oraz 1:0 u siebie pozwalają z optymizmem wybiegać w przyszłość. Wiele elementów naszej gry pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale pamiętamy, że w naszym życiu najważniejszy jest Pan Bóg i w pierwszej kolejności winniśmy czynić to, co się Jemu podoba!